2. Úryvek

20. října 2014 v 22:21 | -DS |  Úryvky
2.kapitola Galaktické legie, Doufám že už to není tak krátký
ENJOY!
-DS

Dveře Speed-Podu* se otevřeli kapitán vstoupil společně s jeho pobočníkem Jamesem Trustem na můstek . James je angličan, na lodi Impéria najdete všechy zástupce (lidských) národů i ras.James má jasné zelené oči uzké podlouhlé rty a na ježka ostříhané blond vlasy a je mu asi 36 let. Jeho úkolem bylo kapitána chránit a dělat mu kafe.
Teď jeho hlas prořízl rozhovory ostaních důstojníků na lodi,
"Kapitán na můstku!" reakce byla okamžitá, všichni zmlkli postavili se do pozoru a zasalutovali.
"Pohov." pronesl kapitán unaveným nedospalím hlasem a sedl si do velitelského křesla,
odložil kafe do držáčku přidělaného do boku křesla. Všichni se okamžitě mlčky vrátili ke své práci a všichni až na ostrahu a Jamese který se opřel o stěnu nalevo od Speed-Bodu se posadily na svá místa.
Bylo tu celkem 11 lidí: Kapitán, Catelyn, James, Pilot a jeho pomocník, Navigátor, Diplomat, Poručík Ray a jeho dva legionáři.**
"Dobrá, co tedy ti prašiví psy chtějí?!" zeptal se kapitán Diplomata Cruela.*
"Mluvit s vámi pane, chtějí aby jste vy sám přiletěl na Aquon jeden z měsíců Erdonu a setkal se zde s jedním z jejich diplomatů" odpověděl mu s kamenou tváří Cruel.
"Dobrá, tak se doho dáme." řekl s energetickýmúsměvem kapitán.
"Připravte kapitánovy Gladiátora**." řekl James poručíkovi Rayovi.

*Speed-Pody jsou jako výtahy jezdí po celé lodi ale nejen do pater ale i do stran,
oprávnění na jejich používání mají jen Důstojníci a Legionáři.
**Klasický typ pěchoty, používá se od Vyhlazení kdy se osvědčil díky své obrněnosti, vyzbrojenosti a i přesto vysoké pohyblivosti. Jediný problém těcto Super-Vojáků spočívá v jejich energetické spotřebě.
***Do detailů chci popisovat jen ty nejdůležitějsí postavy pokud vás opravdu zajímá
jak vypadají uplně všechny postavy napiště si o to v komentářích.
****Gladiátoři jsou stíhací a výsadkové bombardéry využívané stejně jako Legionáři od Vyhlazení. Diky jejich všestranosti, obratnosti a výzbroji jsou ceným a výkoným letounem.

  • O 15 minut a kapitánovo kafe pozdeji.

V bočním hangáru Silverlocku startují 3 Gladiátoři Mk.7, a vydávají se směrem k Anguonu.
To samé se děje na jedné z vesmírných stanic ukrytých hluboko v jednom z asteroidů z prstence obíhajícího okolo Erdonu 3.
Diplomatka Eriseyn Gruylová je vysoce postavená diplomatka v Diplomatické guildě*
Terrafallů. Byla vybrána vedením, nechtělo se jí... ale zároveň nechtěla přijít o zaměstnání, občantsví ani o hlavu. Jeji situace vypadala asi takto: Buď zemři hned nebo až zachvíli. A ona patřila k té skupině lidí která má svůj život opravdu ráda. S povzdechem nastoupila do Terrafállské verze Gladiátora Mk.5 a vydala se společně s 10 Syntetiky** s měrem k Anguonu.

*Politický systém Terrafálské aliance je že každé povolání i řemeslo je rovnocené a rozděleno do Guild a všem těmto guildám velí pouze zakladatel guildy a vládce terrafállů Altin Arqut čili rovnocenost všech a absoulitizmus dohromady. (Jediný kdo je v této komunitě bezprávý jsou lidi bez zaměstnání)
**Syntetik = Adnroid, robot s lidskou podobou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brook J. Evanger Brook J. Evanger | 21. října 2014 v 20:21 | Reagovat

Super kapitola :D Už se hrozne teším na další ^^ Mimochodem, Pokusila jsem se o Kapitána Raita a zítra it to prinesu do školy ^.^  (Teda, jestli se mi podari utyct do poláku -.- :-D)

2 Roxanne I. Flamytail Roxanne I. Flamytail | 21. října 2014 v 20:42 | Reagovat

Pekná kapitolka ^w^ Jenom me mírne znervóznují ta jména :D *aneb le Rox čte Game of Thrones a pak jde obíhat blogy ^w^*
Ted nechci byt hnusná, ale máš tam pár pravopisnych chybiček. Mám se na to juknout? :D
Ale jinak opravdu super, na začínajícího pisálka :-D

3 DarkShadow DarkShadow | 21. října 2014 v 20:47 | Reagovat

Chyby je to co mě trhá nejmíň chtěla jsi to spolu-autorství nebo něvo takovího že? :D a pak jsem tě chtěl poprosit o jak jsi dostala na blog tu tabulku s návštěvností a tu adresu na ty Designy! :) Jestli můžeš...

4 Brook J. Evanger Brook J. Evanger | 21. října 2014 v 21:31 | Reagovat

[3]:  Etooo, Už jsem se podívala, a adresa na Ty dessy je takováhle: laye-pro-jil.blog.cz ^.^ Snad si tam neco vybereš, i když Dincie delá dessy spíš pro holky ^.^

5 DarkShadow DarkShadow | 21. října 2014 v 21:48 | Reagovat

Ano mockrát děkuji! Sice jsem si nevybral ale požádal jsem si o vytvoření vlastního Laye! Doufám že na to nějákým způsebem alespoň zareaguje, ať už pozitovně či negativně! Btw, prosil bych tě o častější navštevování FB z důvodu lepší komunikace... ;-)

6 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 22. října 2014 v 20:12 | Reagovat

Krásná kapitola! (i když pořád trochu krátká :) )

Strašně se mi líbí, jak máš promyšlený ten svět- systémy vlád u různých národů a ty různé hodnosti a tak podobně. Myslím, že máš obrovský talent a jednou bys mohl vydat nějakou sci-fi knížku, protože fantasii a schopnost promýšlet na to rozhodně máš a drobné chybičky se vypilují časem...

Jen, když jsem minule mluvila o tom opakování slov, myslela jsem třeba tohle: "DIPLOMATKA Eriseyn Gruylová je vysoce postavená DIPLOMATKA v Diplomatické guildě..." (ta slova, která se podle mě opakují, jsem napsala CapsLockem). Stačí jedno slovo "diplomatka" nahradit něčím jiným- třeba místo "diplomatka v Diplomatické guildě" "členka Diplomatické guildy". Bude to vypadat lépe...
A aby nedošlo k nedoruzumnění- nesnažím se tě urážet, ani schválně hledat chyby, chci jen být upřímná a trochu pomoct.

Už se strašně těším na pokračování! A bude tam více vesmírných lodí? :)

7 DarkShadow DarkShadow | 23. října 2014 v 15:26 | Reagovat

Děkuji za upřímnou kritiku, vůbec jsem to ani nechápal jako urážku! A naopak jsem rád za to že jsi upřímná... A dokonce se diím že to zklízí úspěch a porozumění! Samozřejmě že bude více všeho, jak lodí tak frakcí i soubojů! A Roxanne s Brook dodají i kresby jednotlivých postav :D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama