Listopad 2014

Přesun článků od E.T.

29. listopadu 2014 v 22:43 | E.T. |  Info
Ahoj lidi,

chtěl bych vás upozornit, že jsem své články přemýstil z rubriky Úryvky do StarWay.
Taky bych vám chtěl poděkovat za vaši aktivitu na těchto stránkách. Snažím se psát díl od dílu delší.


S přáním hezkého prosince E.T.

4. díl - Orbis

25. listopadu 2014 v 17:09 | E.T. |  StarWay
Když se druhého dne posádka Utecu probudila, byl krásný slunečný den. V první řadě kontaktovali loď, která obíhala planetu na vysoké orbitě.

"Stanoviště volá Atlantis!"- zavolá první důstojník.
"Tady Atlantis, jak se daří na planetě?"- ozve se kapitán Striker.
"Tady to bylo v klidu. Můžete vyslat další skupinu."- odpoví.
"Dobrá, rozumím vyšlu druhý Utec."- ohlásí kapitán a přeruší rozhovor.

Tým začne opět stavět domy. Druhý Utec se mezitím několikrát otočí a přiveze třetinu posádky.
Kapitán zrovna vychází s poslední várkou lidí z Utecu a vede sebou i prvního důstojníka z USS Pandory, který jediný z vedení lodi přežil. Vejdou společně do největšího stanu, kde je připraven velký stůl,kolem kterého se posadí. Kapitán chce prvního důstojník USS Pandory vyslechnout a alespoň trochu poodhalit proč se s loďí ocitli zrovna tady.

"Tak začneme. Řekněte nám prosím co se stalo na Pandoře předtím, než byla zničena a my se dostali i s lodí do této oblasti."- řekne kapitán.
"No tak.... kde bych měl začít. Naše loď zrovna prolétávala kolem systému Omega-584-A a zaslechli jsme volání o pomoc z jedné cizí lodě. Kapitán rozhodl, že by jsme to měli prozkoumat. Když jsme doletěli našli jsme Atarskou loď, byla pod útokem neznámé lodě. Když jsme jim však chtěli pomoci cizí loď na nás zaútočila a nechala být tu Atarskou, která následně ztratila štíty a zmizela v blízké hvězdě. Naše štíty se pomalu vybíjeli tak jsme zavolali pomoc. A od této chvíle už víte co se dělo."
"Tak víme alespoň něco, ale..."- říká kapitán, když je náhle přerušen hlášením z vysílačky.
"Kapitáne!,Kapitáne!..."
"Ano, co se děje?"- odpoví.
"Našli jsme nějaký vrak!"- nahlásí hlavní inženýr Liam.
"Dobrá, už k vám jdeme!"- odpoví první důstojník Lucas.

Když kapitán s prvními a druhým důstojníkem přišli na určené místo necelých 5 km od tábora. Viděli všude kolem ožehnutou zem a uprostřed ležel vrak lodě. Měla tvar osmiúhelníku a v přední částu měla velké okno, které se jevilo jako výhled z můstku.
Tým našel na jedné straně kryt podobný dveřim a zrovna jej odstraňovali.

"Tak už jste tady!"- volal na ně Liam.
"Zachvíli se dostaneme dovnitř, chcete to vidět?"- prá se kapitána.
"Ne, to nebude nutné informujte mě až něco najdete."- odpoví mu od odchází do Utecu aby se rychle vrátil na loď a zhodnotil stav situace.

Loď běžela pořád na rezervy a jediný systém, který dobře fungoval byla podpora života. Utec, který přistál v hlavním hangáru již nakládal další zásoby a nabíral lidi na převoz dolů na planetu.
Kapitán přichází do strojovny, kde se setká s Thomasem McKoyem. Také mu neujde to že přepážka k jádru hyperpohonu je otevřené a několik členů posádky se v něm hrabe.

"Tak jak na tom jste?"- zeptá se.
"No tak základní zbraňové baterie by byli k dispozici, ale tohle je vetší problém..."- otočí se a ukáže na jádro. "...s ním to nevypadá dobře Kalibrační cívky jsou vyškvařené a nemáme dostatečný počet na výměnu. Chybí nám jich 12."- Thomas domluví a jde ke kontrolnímu panelu na druhé straně strojovny.

Kapitán tedy odejde ze strojovny a míří na můstek. Zjistí ale že hlavní chodba spojující strojovnu a můstek není natlakovaná a tak musí zvolit složitou okliku. Když se konečně dostane na můstek najde tam Teda Fohta (Navigátora a vedlejšího inženýra), který se hrabe v přední konzoli. Najednou něco zapípá a Teda kabel kopne do prstu. Kapitán usoudí, že zde asi nic nového nebude a vrátí se do hangáru, tam nasedne do Utecu a chysá se vrátit na planetu, když najednou zavolá McKoy ze strojovny:
"Kapitáne!"
"Ano, co se děje?"- odpoví.
"Na senzorech se oběvila loď. Ohlásila je jako Atarská loď jménem Eter. Je to prý ta loď co ji USS Pandora přiletěla na pomoc!".......

Pokračování příště. Doufán, že se vám to líbilo a prosím vyjádřete se do komentářů co mám zlepšit a tak. Budu rád za každou radu.


3. díl - Průzkum okolí

17. listopadu 2014 v 12:21 | E.T. |  StarWay
V kapitánově kajutě se již nesvítilo od jeho vztupu uběhlo něco málo kolem dvou hodin. Ve zbytku lodi se postupně opravovali všechny poničené systémy a na ošetřovně byl nával lidí, kteří potřebovali ošetřit. A na můstku zatím mapovali přilehlý cíp galaxie.

V kapitánově kajutě:
"Pane průzkum oblasti už byl ukončen, přijďte prosím na můstek." - ozve se s reproduktoru.
"Ano, za chvíli příjdu." - odpoví a rozsvítí si.

Cestou na můstek prochází kolem přeplněné ošetřovny a zastihne ho doktorka...
"Kapitáne! Kapitáne!" - zavolá na něj hned co ho uvidí.
"Co se děje, zrovna jdu na můstek, prý dokončili průzkum okolí."
"Já jen jak jste říkal že vás bolí ta hlava. Tak pro vás mám prášky." - vezme krabičku a jde jeho směrem.
"To už není třeba doktorko. Zrovna jsem se konečně vyspal, ale jinak děkuji."
"To jsem ráda." - řekne a odejde zpět za pacienty.

Kapitán došel na můstek kde už všichni byli. Jak by ne až na vyjímky vůbec neodešli.
"Tak co máte?" - zeptá se.
"No tak... Zdejší sektor galaxie tvoří 48 slunečních soustav". - odpovídá McKoy.
"Dobře zadejte kurz k nejbližšímu systému." - zavelí kapitán.

"Dorazili jsme k systému 06." - hlásí důstojník u obrazovky.
"Na orbitě planety O-34 je nějaká loď."- hlásí první důstojník.
"Mění kurz a letí k nám! A nabíjí zbraně" - hlásí důstojník.
"Vztyčte štíty..."- rozkáže kapitán.

Loď je bombardována a štíty se postupně vybíjejí...
"Kontaktujte je a řekněte že jsme přátelé!"- rozkáže kapitán.
"Provedeno, ale neodpovídají!"- hlásí McKoy.
"Ztráta štítů!"- hlásí Lucas Silver.
"Opuste systém!"- zavelí kapitán.

Loď zamíří ke krajům systému 06. Cestou je ještě bombardována cizí lodí, ale v zápětí skočí do hyperprostoru. Celou lodí létají jiskry a hučí systémy....

Během několika vteřin loď opouští hyperprostor a na lodi se zapne nouzové osvětlení. Atlantis přešla na rezervy v důsledku přílišného poškození.

"A co teď? Nějaké návrhy?" - ptá se kapitán.
"V doletu Utecu je planeta a má podmínky k životu."- ozve se McKoy.
"Dobrá vyšlete tam tým."- rozkáže kapitán a prohlíží si hlášení o škodách.


Utec,
je transportní loď krátkého doletu se střední výzbrojí a kapacitou 10 lidí. Používá se k dopravám na krátké vzdálenosti nebo k podpoře mateřské lodě v případě útoku.


První důstojník, dva specialisté na podmínky na planetách a tři členové ochranky se sešli v hlavním hangáru. Tam se již nakládal jeden Utec a dolaďovali se poslední úpravy...

"Tak jdeme dovnitř." - vyzval ostatní Lucas.
"Startujte a otevřte hangárová vrata."
"První důstojník můstku!"
"Ano"- ozve se.
"Žádám o povolení ke startu."- hlásí Lucas.
"Povoleno máte zelenou"- odpoví kapitán Striker.
"Tak leťte"- zavelí Lucas.

Utec vyletí z hangáru a zamíří k planetě. Ta z dálky vypadá podobně jako Země, jen je více zelená než modrá. Utec proletí atmosférou planety a přistane na jedné rozlehlé pláni, která je obklopena neprostupným lesem.

Dveře Utecu se otevřou a posádka vyjde vem.
"Vypadá to tu hezky."- prohlásí člen ochranky Caster.
"Souhlasím s vámi"- odpoví Lucas.
"Ale teď do práce zabezpečte okolí a postavte hlavní stan!"

Tým se rozdělil na dva týmy po třech. První tým zabezpečoval okolí a druhý stavěl hlavní stan a ještě jeden vedlejší. Brzy nastala tma a všichni se sešli V Utecu aby se tam vyspali a mohli další den pokračovat. Ještě než usnuli zřídili hlídky. Ty se měli střídat po dvouch hodinách. Pak už se v Utecu zhaslo a na posádku čekal další den, kdy kontaktují Atlantis že se mohou přesunout....


Snad se vám to líbilo a prosím vás vyjádřete se také v komentářích ať vím v čem se mám zlepšit....

3. Úryvek

7. listopadu 2014 v 15:31 | -DS |  Úryvky
A je to tu s menším zdržením, ale to vám snad nebude vadit....
-DS

Hluk Anguonské džungle přerušil řev motorů tří Gladiátorů přistávajících na rozlehlé louce uprostřed deštného lesa.
Boční dveře se se syčením přetlakové komory otevřely a za křiku Poručíka Raye vyběhly na mýtinu 3 oddíly Legionářu a zajišťovali prostor louky očekávaje Terrafálskou past... Po minutě až dvou oznámil Poručík Raye do jednoho z Gladiátorů vysílačkou.
"Mýtina zajištěna Kapitáne"
"Rozumím jdeme ven!" odpoví mu James Trust. Jak dořekne větu vyjde z Gladiátoru Kapitán, jeho 2 osbní strážci, Kapitánův pobočník a Catelyn.

- Mezitím o 2 km dále-

Eriseyn byla znepokojená, neměla ráda přítomnost syntetiků, znepokojovalo jí to že jejich primární rozkaz nebyl jí chránit* ale zabít jí v případě že se pokusí dezrtovat nebo vyzradit Legii cenné informace (Né že by prostá diplomatka nějáká znala ale Terrafállské velení se takto ujišťovali odnepaměti.) Jakmile jejich Gladiátor dosedl na menší kopeček otevřela dveře vyběhla ven a vytáhla malou pozlacenou tabatěrku a zabálila si cigaretu. Společně s ní vyšlo 10 Syntetiků a pilot.
"Máte na to asi 5-6 hodin, než dostanu pokyn vrátit se zpět na Erdon, jestli to nestihnete nemám jinou možnost než vás tu nechat s těma plecháčema... a poklepal jednomu z Androidů klouby ruky na zátylek. "Cick Cink" Zvuk který to vydalo potvrdilo že se opravdu nejdná o člověka... Android se otočil a podíval jsem mu s vyčítavím výrazem do očí.
"Ano to jsem si mohla myslet že mě tu necháte zkysnout." procedila mezi zuby, a vyfoukla kouř přímo pilotovi do obličeje který se okamžitě rozkašlal.
"Nechápu jak někdo může kouřit takový sračky jako tohle!" procedil mezi zuby a vytáhl si Elektrický doutník.
Eriseyn zahodila špaček cigarety a rozdrtila ho kanadou a sarkasticky prohlásila:
"Asi nějak takhle" jakmile to dořekla uviděla nad hlavou prolétnout 3 Gladiátory se znakem Legie na bocích a spodcích křídel které s řevem motorů přistály asi 2 km od úpatí kopce. Povzdechla si a pokynula Syntetikům. Společně se ponořily do Anguonské džungle směrem k mýtině na které Gladiátoři přistály.

Asi po půl hodině chůze se vynoří na rezlehlé louce, táboří tu tři oddíly Legionářů, a v pozadí je vidět Gladiátory které předtím spatřila z kopce, na jednom z nich stojí Důstojník s odstřelovací puškou přes rameno a dalekohledem v ruce a mluví s mužem v kapitánské uniformě pod ním. Jeden z Legionářu je spatří postaví se a zařve na ostaní:
"UŽ JSOU TADY!" reakce byla okamžitá všechny tři oddíly se postavily chopily se zbraní a obklíčily jejich jedenáctičlenou skupinu. Zástup se rozdělil a vytvořil tím uličku kterou prošl muž v kapitánské uniformě s napřaženou rukou a míříl přímo k ní a s úsměvem na tváři říká veselím tónem:
"Vítám vás! Já jsem kapitán Silverlocku, Charles Light. Omlouvám se za způsoby mích lidí, jsou vycvičeni aby reagovali tímto způsobem." Eriseyn mu potřásla rukou a s úsměvem na tváři zastírajíc svoji nervozitu ze syntetiků řekla,
"To je v pořádku myslím že bych se zachovala stejně. Já jsem Eryseyn Gruylová vyšší diplomatka Guildy. Ráda vás poznávám kapitáne! Asi se do toho dáme ne? Za chvíli mi jede taxi..." kapitán jí se smícehm pokynul směrem k nejbližšímu Gladiátoru a odpověděl.
"Dobrá také bych tu něchtěl strávit celí den" Vnitřek byl osvícen bezpečnostímy světli uprostřed stál malý stolek a na něm karty. Kapitán karty smetl a odsunul Eriseyn židly, posadila se a on také. Přispěchal nejspíš jeho pobočník a prohlásil.
"Dáte si kávu nebo něco jiného k pití?" zeptal se.
"Ale ano určitě! Vaši kávu jsem ještě nepila!" řekla
"Pro mě také jednu." Ozval se kapitán listujíc listy papíru na stole
"Ano pane" řekl a pobočník a odspěchal.
"Smím tu kouřit?" dotázala se kapitána sledujíce záda vzdalujícího se Poručíka
"Ale zajisté!" řekl kapitán a podal jí zpod stolu popelník. Diplomatka vytáhla tabatěrku a zapálila si.
"Dobrá, takže proč tu vůbec jsme?" zeptal se kapitán. Eriseyn si odklepla popel z konce cigarety a vyfoukla proužek kouře.
"Přišla jsem s vámi probrat oddělení Erdonu od Terrafállské republiky" řekla klidným hlasem. Kapitán po tom to oznámení už moc nadšeně nevypadal.
"Hádám že to asi není oficiální důvod?" zeptal se Kapitán.
"Ne... Oficiálně tu jsem kvůli vaší kapitulaci Kapitáne." odvětila smutným tónem diplomatka.
"Ano! Ale já tu jsem zase kvůli té vaší..." řekl Charles.
"Hádám že tohle bude ta patová situace které jsem se měla vyvarovat." zamumlala Eriseyn. Kapitán se zasmál a pokračoval.
"Takže tenhle nekonečný problém jsme hádám vyřešili, ale tím nevýtaným způsobem... Takže se vrátíme k tomu co jste navrhla na začátku."
-přijde Pobočník s hrnky kávy, položí před haždého ten jeho, a s tichým, "Klap! Klap!" odkráčí.
"Ano to ano, chceme se oddělit od Terrafálské aliance." pokračovala Eriseyn.
"Hmm, a proč?" zeptal se hapitán a s hlasitým "Srrk" se napil svého kafe. Eriseyn se zachighotala a on vyprskl kávu na papír který právě četl. Zvedl hlavu podíval se výmluvným pohledem na Eriseyn oba se po vteřině trapného ticha rozesmáli tak nahlas že z kuchyně vykoukla pobočníkova hlava s tázavím výrazem a pozvednutým obočím vypadajíce velmi komicky.
Jakmile jejich smích ustal se zvenku ozvala výstřelů. Eriseyn sebou trhla a chtěla se zvednout. Kapitán nedal nic znát a s klidným tónem řekl.
"Nic to nic, to se moji muži jenom cvičí ve střelbě" uklidňoval jí Kapitán
"Dobrá." řekla a sedla si zpátky na židly, Něco přede mnou skrývají! pomyslela si ; ale přešla to bez komentáře. Potáhla z cigarety, vyfoukla kouř a napila se ze svého skoro už studeného kafe.

Po chvíli začali znovu diskutovat došli až do bodu kdy mělo odjít ke kontaktu Guvernéra legie s možným novím vládcem Erdonu 3. Nyní společně začali mluvit o dopře vykonané práci a dobrém využití společného času a nastal čas aby se Kapitán vrátil zpět na Silverlock a Eriseyn na Erdon, Diplomatka si zapálila poslední cigaretu a Kapitán naposled usrkl ze své kávy.

"Už se asi rozloučíme." řekl Kapitán s pocitem dobře vykonané práce
"Ano to mát-" v půlce věty jí přerušilo prásknutí dveří dovnitř vkráčel Syntetik, chyběla mu jedna ruka a měl díru po kulce místo oka vytáhl z poudra pistoly namířil jí na Kapitánovu hruď a řekl.
"Váš čas se nachýlil Pane." a vystřelil.

*Úkol jí chránit byl až Terciální (čili třetí), sekundární byl zachránit data a záznamy z jejich Hardisků a dopravit je zpět na Erdon 3.

2. díl - Neznámý prostor

7. listopadu 2014 v 15:01 | E.T. |  StarWay
Pokud jste nečetli 1. díl tak si ho určitě přečtěte dříve něž začnete číst tenhle.....
Najednou se vše kolem uklidnilo a záhadná loď zmizela. To co bylo vidět z můstku loďi se dá popsat jako hřbitov všeho možného od kusů lodí až po velké asteroidy....
"Co se to stalo?"- ptá se kapitán 2. důstojníka Thomase McCoye.
"Nevím vypadá to jako hřbitov."- odvětí Thomas.
"Zjistěte co se stalo!"- říká kapitán posádce a odchází z můstku.
O pár minut později....
Unavený kapitán Striker právě ulehá na svoji postel, najednou se z reproduktoru ozve hlas hl. inženýra Fostera.
"Kapitáne?"
"Tak se asi nevyspím" - říká si kapitán pro sebe.
"Ano co se děje"- teď už mluví k Hl. inženýrovi.
"Přijďte do zasedací místnosti na něco jsme přišli!" ozve se z reproduktoru.
"Dobrá,dobrá za chvíli tam budu"- odpoví kapitán a alespoň na chvíli si lehne....
Kapitán vejde do zasedací místnosti, kde už čekají první a druhý důstojník společně s Poradkyní Kate Horsmenovou a Hl. inženýrem který právě něco kutí u zadního panelu.
Zasedací místnost je místnost oválného tvaru s velkým oknem ze kterého je vidět okolní vesmír. Konají se zde porady velení lodi a sem tam i nějaká ta meziplanetární a ještě méně často nezigalaktická sektání...
"Takhle by to mohlo být, je to..."
"Ale to nedává smysl, popírá to zákony vesmíru..."
"Tak na co jste přišli?"- promluvý kapitán a teprve teď si 1. důstojník a hl. inženýr všimnou že kapitán už přišel.
"Promiňte pane." - odpoví najednou oba důstojníci.
"Zřejmě s tím má co dočinění ta hvězda, v jejíž blízkosti jsme bojovali. Domníváme se že exploze USS Pandory nějak ovlivnila hvězdu a ta nás poslala buď do minulosti,budoucnosti nebo do jiné oblasti vesmíru." - víc toho bohužel nevíme.
"A co návrat zpět"- ptá se kapitán.
"Zatím ještě nevíme ani co se doopravdy stalo"- odpovídá Liam.
"Dobře měli bychom se porozhlédnout po okolí."- říká první důstojník a přitom kouká z okna do okolního prostoru.
"Souhlasím s vámi Lucasi. Zmapujte okolí a pak mi dejte vědět."- řekne kapitám a odchází do své kajuty s vidinou kvalitního spánku.
Dveře do kajuty se otevřou a kapitán výjde. Dojde až ke své posteli a natáhne se. Po dlouhé době se konečně dobře vyspí.....