3. Úryvek

7. listopadu 2014 v 15:31 | -DS |  Úryvky
A je to tu s menším zdržením, ale to vám snad nebude vadit....
-DS

Hluk Anguonské džungle přerušil řev motorů tří Gladiátorů přistávajících na rozlehlé louce uprostřed deštného lesa.
Boční dveře se se syčením přetlakové komory otevřely a za křiku Poručíka Raye vyběhly na mýtinu 3 oddíly Legionářu a zajišťovali prostor louky očekávaje Terrafálskou past... Po minutě až dvou oznámil Poručík Raye do jednoho z Gladiátorů vysílačkou.
"Mýtina zajištěna Kapitáne"
"Rozumím jdeme ven!" odpoví mu James Trust. Jak dořekne větu vyjde z Gladiátoru Kapitán, jeho 2 osbní strážci, Kapitánův pobočník a Catelyn.

- Mezitím o 2 km dále-

Eriseyn byla znepokojená, neměla ráda přítomnost syntetiků, znepokojovalo jí to že jejich primární rozkaz nebyl jí chránit* ale zabít jí v případě že se pokusí dezrtovat nebo vyzradit Legii cenné informace (Né že by prostá diplomatka nějáká znala ale Terrafállské velení se takto ujišťovali odnepaměti.) Jakmile jejich Gladiátor dosedl na menší kopeček otevřela dveře vyběhla ven a vytáhla malou pozlacenou tabatěrku a zabálila si cigaretu. Společně s ní vyšlo 10 Syntetiků a pilot.
"Máte na to asi 5-6 hodin, než dostanu pokyn vrátit se zpět na Erdon, jestli to nestihnete nemám jinou možnost než vás tu nechat s těma plecháčema... a poklepal jednomu z Androidů klouby ruky na zátylek. "Cick Cink" Zvuk který to vydalo potvrdilo že se opravdu nejdná o člověka... Android se otočil a podíval jsem mu s vyčítavím výrazem do očí.
"Ano to jsem si mohla myslet že mě tu necháte zkysnout." procedila mezi zuby, a vyfoukla kouř přímo pilotovi do obličeje který se okamžitě rozkašlal.
"Nechápu jak někdo může kouřit takový sračky jako tohle!" procedil mezi zuby a vytáhl si Elektrický doutník.
Eriseyn zahodila špaček cigarety a rozdrtila ho kanadou a sarkasticky prohlásila:
"Asi nějak takhle" jakmile to dořekla uviděla nad hlavou prolétnout 3 Gladiátory se znakem Legie na bocích a spodcích křídel které s řevem motorů přistály asi 2 km od úpatí kopce. Povzdechla si a pokynula Syntetikům. Společně se ponořily do Anguonské džungle směrem k mýtině na které Gladiátoři přistály.

Asi po půl hodině chůze se vynoří na rezlehlé louce, táboří tu tři oddíly Legionářů, a v pozadí je vidět Gladiátory které předtím spatřila z kopce, na jednom z nich stojí Důstojník s odstřelovací puškou přes rameno a dalekohledem v ruce a mluví s mužem v kapitánské uniformě pod ním. Jeden z Legionářu je spatří postaví se a zařve na ostaní:
"UŽ JSOU TADY!" reakce byla okamžitá všechny tři oddíly se postavily chopily se zbraní a obklíčily jejich jedenáctičlenou skupinu. Zástup se rozdělil a vytvořil tím uličku kterou prošl muž v kapitánské uniformě s napřaženou rukou a míříl přímo k ní a s úsměvem na tváři říká veselím tónem:
"Vítám vás! Já jsem kapitán Silverlocku, Charles Light. Omlouvám se za způsoby mích lidí, jsou vycvičeni aby reagovali tímto způsobem." Eriseyn mu potřásla rukou a s úsměvem na tváři zastírajíc svoji nervozitu ze syntetiků řekla,
"To je v pořádku myslím že bych se zachovala stejně. Já jsem Eryseyn Gruylová vyšší diplomatka Guildy. Ráda vás poznávám kapitáne! Asi se do toho dáme ne? Za chvíli mi jede taxi..." kapitán jí se smícehm pokynul směrem k nejbližšímu Gladiátoru a odpověděl.
"Dobrá také bych tu něchtěl strávit celí den" Vnitřek byl osvícen bezpečnostímy světli uprostřed stál malý stolek a na něm karty. Kapitán karty smetl a odsunul Eriseyn židly, posadila se a on také. Přispěchal nejspíš jeho pobočník a prohlásil.
"Dáte si kávu nebo něco jiného k pití?" zeptal se.
"Ale ano určitě! Vaši kávu jsem ještě nepila!" řekla
"Pro mě také jednu." Ozval se kapitán listujíc listy papíru na stole
"Ano pane" řekl a pobočník a odspěchal.
"Smím tu kouřit?" dotázala se kapitána sledujíce záda vzdalujícího se Poručíka
"Ale zajisté!" řekl kapitán a podal jí zpod stolu popelník. Diplomatka vytáhla tabatěrku a zapálila si.
"Dobrá, takže proč tu vůbec jsme?" zeptal se kapitán. Eriseyn si odklepla popel z konce cigarety a vyfoukla proužek kouře.
"Přišla jsem s vámi probrat oddělení Erdonu od Terrafállské republiky" řekla klidným hlasem. Kapitán po tom to oznámení už moc nadšeně nevypadal.
"Hádám že to asi není oficiální důvod?" zeptal se Kapitán.
"Ne... Oficiálně tu jsem kvůli vaší kapitulaci Kapitáne." odvětila smutným tónem diplomatka.
"Ano! Ale já tu jsem zase kvůli té vaší..." řekl Charles.
"Hádám že tohle bude ta patová situace které jsem se měla vyvarovat." zamumlala Eriseyn. Kapitán se zasmál a pokračoval.
"Takže tenhle nekonečný problém jsme hádám vyřešili, ale tím nevýtaným způsobem... Takže se vrátíme k tomu co jste navrhla na začátku."
-přijde Pobočník s hrnky kávy, položí před haždého ten jeho, a s tichým, "Klap! Klap!" odkráčí.
"Ano to ano, chceme se oddělit od Terrafálské aliance." pokračovala Eriseyn.
"Hmm, a proč?" zeptal se hapitán a s hlasitým "Srrk" se napil svého kafe. Eriseyn se zachighotala a on vyprskl kávu na papír který právě četl. Zvedl hlavu podíval se výmluvným pohledem na Eriseyn oba se po vteřině trapného ticha rozesmáli tak nahlas že z kuchyně vykoukla pobočníkova hlava s tázavím výrazem a pozvednutým obočím vypadajíce velmi komicky.
Jakmile jejich smích ustal se zvenku ozvala výstřelů. Eriseyn sebou trhla a chtěla se zvednout. Kapitán nedal nic znát a s klidným tónem řekl.
"Nic to nic, to se moji muži jenom cvičí ve střelbě" uklidňoval jí Kapitán
"Dobrá." řekla a sedla si zpátky na židly, Něco přede mnou skrývají! pomyslela si ; ale přešla to bez komentáře. Potáhla z cigarety, vyfoukla kouř a napila se ze svého skoro už studeného kafe.

Po chvíli začali znovu diskutovat došli až do bodu kdy mělo odjít ke kontaktu Guvernéra legie s možným novím vládcem Erdonu 3. Nyní společně začali mluvit o dopře vykonané práci a dobrém využití společného času a nastal čas aby se Kapitán vrátil zpět na Silverlock a Eriseyn na Erdon, Diplomatka si zapálila poslední cigaretu a Kapitán naposled usrkl ze své kávy.

"Už se asi rozloučíme." řekl Kapitán s pocitem dobře vykonané práce
"Ano to mát-" v půlce věty jí přerušilo prásknutí dveří dovnitř vkráčel Syntetik, chyběla mu jedna ruka a měl díru po kulce místo oka vytáhl z poudra pistoly namířil jí na Kapitánovu hruď a řekl.
"Váš čas se nachýlil Pane." a vystřelil.

*Úkol jí chránit byl až Terciální (čili třetí), sekundární byl zachránit data a záznamy z jejich Hardisků a dopravit je zpět na Erdon 3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 8. listopadu 2014 v 19:25 | Reagovat

Výborná kapitola! Postavy jsou vážně sympatické a je zjevné, že tématice sci-fi světů, lodí a tak opravdu rozumíš.

Jen, měla bych (jako obvykle) pár doporučení...čísla psaná číslovkami (jako 6 místo "šest") trochu ruší od čtení. Samozřejmě u názvů, jako je třeba Erdon 3 to nevadí, nebo opravdu velká čísla (pokud se nedají zaokrouhlit) se z pohledu čtenáře dají snést, ale co se týče těch nejčastěji používaných, opravdu bych ti doporučila psát je spíše slovy. Bude se to lépe číst.

Těším se na další kapitolu!

2 DarkShadow DarkShadow | 8. listopadu 2014 v 22:31 | Reagovat

Už je to konečně dobře dlouhé :D ?

3 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 10. listopadu 2014 v 18:51 | Reagovat

[2]: Pokud mám být upřímná- ne :D  Je to trochu krátké na kapitolu knihy, ale na blogu by tahle délka mohla čtenářům vyhovovat, proto jsem to nezmínila. Navíc je mi blbé pořád otravovat s tím samým :D

4 DarkShadow DarkShadow | 10. listopadu 2014 v 19:30 | Reagovat

Ty jo! Co teďka koukám jsi snad jediná co jsi na mě vzpoměla po té pauze... Krom Brook a Roxanne :D Ty se tak nějak nepočítají... Dá se to říct tak nějak jak ostálá Fannynka ? :D KAPPA

5 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 11. listopadu 2014 v 21:33 | Reagovat

[4]: Napsala jsem, že budu tvůj blog číst a držím slovo (nebo jsem to nenapsala? To je jedno) :D
A časem určitě stálých čtenářů přibyde, blogů o sci-fi povídkách je málo, takže se k nim čtenáři většinou slétávají jako mouchy :)

6 DarkShadow DarkShadow | 11. listopadu 2014 v 22:35 | Reagovat

Nevím no... vypadá to že jsi jediná :/ četla jsi vůbec druhou sérii povídek od E.T.-ho? :D

7 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 12. listopadu 2014 v 18:28 | Reagovat

[6]: Zatím bohužel nečetla, ale napravím to! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama