4. díl - Orbis

25. listopadu 2014 v 17:09 | E.T. |  StarWay
Když se druhého dne posádka Utecu probudila, byl krásný slunečný den. V první řadě kontaktovali loď, která obíhala planetu na vysoké orbitě.

"Stanoviště volá Atlantis!"- zavolá první důstojník.
"Tady Atlantis, jak se daří na planetě?"- ozve se kapitán Striker.
"Tady to bylo v klidu. Můžete vyslat další skupinu."- odpoví.
"Dobrá, rozumím vyšlu druhý Utec."- ohlásí kapitán a přeruší rozhovor.

Tým začne opět stavět domy. Druhý Utec se mezitím několikrát otočí a přiveze třetinu posádky.
Kapitán zrovna vychází s poslední várkou lidí z Utecu a vede sebou i prvního důstojníka z USS Pandory, který jediný z vedení lodi přežil. Vejdou společně do největšího stanu, kde je připraven velký stůl,kolem kterého se posadí. Kapitán chce prvního důstojník USS Pandory vyslechnout a alespoň trochu poodhalit proč se s loďí ocitli zrovna tady.

"Tak začneme. Řekněte nám prosím co se stalo na Pandoře předtím, než byla zničena a my se dostali i s lodí do této oblasti."- řekne kapitán.
"No tak.... kde bych měl začít. Naše loď zrovna prolétávala kolem systému Omega-584-A a zaslechli jsme volání o pomoc z jedné cizí lodě. Kapitán rozhodl, že by jsme to měli prozkoumat. Když jsme doletěli našli jsme Atarskou loď, byla pod útokem neznámé lodě. Když jsme jim však chtěli pomoci cizí loď na nás zaútočila a nechala být tu Atarskou, která následně ztratila štíty a zmizela v blízké hvězdě. Naše štíty se pomalu vybíjeli tak jsme zavolali pomoc. A od této chvíle už víte co se dělo."
"Tak víme alespoň něco, ale..."- říká kapitán, když je náhle přerušen hlášením z vysílačky.
"Kapitáne!,Kapitáne!..."
"Ano, co se děje?"- odpoví.
"Našli jsme nějaký vrak!"- nahlásí hlavní inženýr Liam.
"Dobrá, už k vám jdeme!"- odpoví první důstojník Lucas.

Když kapitán s prvními a druhým důstojníkem přišli na určené místo necelých 5 km od tábora. Viděli všude kolem ožehnutou zem a uprostřed ležel vrak lodě. Měla tvar osmiúhelníku a v přední částu měla velké okno, které se jevilo jako výhled z můstku.
Tým našel na jedné straně kryt podobný dveřim a zrovna jej odstraňovali.

"Tak už jste tady!"- volal na ně Liam.
"Zachvíli se dostaneme dovnitř, chcete to vidět?"- prá se kapitána.
"Ne, to nebude nutné informujte mě až něco najdete."- odpoví mu od odchází do Utecu aby se rychle vrátil na loď a zhodnotil stav situace.

Loď běžela pořád na rezervy a jediný systém, který dobře fungoval byla podpora života. Utec, který přistál v hlavním hangáru již nakládal další zásoby a nabíral lidi na převoz dolů na planetu.
Kapitán přichází do strojovny, kde se setká s Thomasem McKoyem. Také mu neujde to že přepážka k jádru hyperpohonu je otevřené a několik členů posádky se v něm hrabe.

"Tak jak na tom jste?"- zeptá se.
"No tak základní zbraňové baterie by byli k dispozici, ale tohle je vetší problém..."- otočí se a ukáže na jádro. "...s ním to nevypadá dobře Kalibrační cívky jsou vyškvařené a nemáme dostatečný počet na výměnu. Chybí nám jich 12."- Thomas domluví a jde ke kontrolnímu panelu na druhé straně strojovny.

Kapitán tedy odejde ze strojovny a míří na můstek. Zjistí ale že hlavní chodba spojující strojovnu a můstek není natlakovaná a tak musí zvolit složitou okliku. Když se konečně dostane na můstek najde tam Teda Fohta (Navigátora a vedlejšího inženýra), který se hrabe v přední konzoli. Najednou něco zapípá a Teda kabel kopne do prstu. Kapitán usoudí, že zde asi nic nového nebude a vrátí se do hangáru, tam nasedne do Utecu a chysá se vrátit na planetu, když najednou zavolá McKoy ze strojovny:
"Kapitáne!"
"Ano, co se děje?"- odpoví.
"Na senzorech se oběvila loď. Ohlásila je jako Atarská loď jménem Eter. Je to prý ta loď co ji USS Pandora přiletěla na pomoc!".......

Pokračování příště. Doufán, že se vám to líbilo a prosím vyjádřete se do komentářů co mám zlepšit a tak. Budu rád za každou radu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 27. listopadu 2014 v 14:36 | Reagovat

Docela kratičká kapitola, možná bys měl zvážit psát delší. Ale jinak se mi to moc líbilo, zavání to trochu i detektivnem, třeba odkud byla ta záhaná loď co zaútočila na Eter a Pandoru...je to fajně napínavé.

Kromě té délky (a čísel, ale ta ti vyčítám vždycky :) (Neznělo by: "Chybí nám jich dvanáct." lépe?) ) nemám žádnou výtku, jen tak dál!

Těším se na další kapitolu!

2 E.T. E.T. | 29. listopadu 2014 v 9:21 | Reagovat

Díky moc, snažím s psát delší a ohledně těch čísel už jsem si na to dával pozor ale jak koukám zase mi to ulétlo.

Jinak díky že to čteš....
(jediný aktivní čtenář)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama