5. díl - Eter a záhadná rasa

6. prosince 2014 v 22:32 | E.T. |  StarWay
Kapitán urychleně opustí Utec a vydá se do strojovny, která momentálně funguje jako záložní můstek. Na můstku je sice několik konzolí opravených ale nedali by se ovládat všechny systémy.

Atarové
Je to humanoidní rasa. Je v míru s lidmi ze Země a jejich domovská planeta se nazývá Ataris a je vzdálená asi 87 ly (světelného roku). První střed s touto rasou byl roku 2559 kdy se k Ataris dostala pozemská loď USS Way-C (vejce). Posledních sedmadvacet let s nimi nebyl navázán kontakt. Jsou zhruba na stejné úrovni jako lidé ve třiadvacátém století.

"Volají nás!"- ohlásí Ted Foht, který se z sem přemístil z můstku.
"Otevřete kanál!"- nahlásí kapitán.
"Potřebujeme pomoc!"- ozve se kapitán Atarské lodi Eter.
"Co se vám stalo?"- zeptá se kapitán Striker.
Kapitán Atarské lodi jim podrobně vysvětlí to co již říkal dříve první důstojník z Pandory.
"Ale proč na vás ta loď zaútočila?"- zeptá se znovu kapitán.
"Narazili jsme na ní ve vedlejším systému. Zahájila na nás palbu a my jsme vztoupili do hyperprostoru. Ale ona nás dostihla a tak jsem vyslali nouzový signál a ostatní už víte."- odpoví atarský kapitán.

"Dobře,dobře."- říká si kapitán Striker.
"Můžeme většinu z vás evekuovat na planetu. A pomoci vám opravit loď."- navrhne atarské lodi.
"Souhlasíme."- odpoví.

Oba Uteci převezou většinu posádky a vzhledem rozsáhlého poškození lodě se oba kapitánové rozhodnou, že se pokusí s lodí Talus (jméno se dozvěděli od Atarů) přistát. Sestup do atmosféri Eteru se bude muset řídit ručně, aby se loď při průletu atmosférou nerozletěla na kusy.

Talus zažehne motory a zamíří do atmosféry. Průlet atmosférou se podaří, až na menší poškození předního pláště, docela dobře. Loď přistane čtyři sta metrů od osady.

Atarský kapitán a kapitán Striker se sejdou v hlavním stanu, aby si promluvili o situaci.
"Já jsem John Striker, kapitán USS Atlantis."- představí se.
"Já jsem Zeron z Ataris."- odpoví.
"Naše loď je stejně poškozená jako ta vaše. Měli bychom však mít nějakou loď, třebaže i malou, která by byla schopná služby. Samozřejmě že máme dva Uteci. jsou to ale podpůrné lodě nemohou letět hyperprostorem."- vysvětluje Striker.
"Naše loď Talus je poškozena ale byli by jsme ochotni propůjčit vám náš hyperpohon. Naše loď je jen o trochu větší něž vaše Uteci a mohl by se na jeden z nich zkusit namontovat."- nabídne Zeron.
"To by se dalo zařídit, informujeme o tom našeho hlavního inženýra. Zrovna mě informovali, že loď, kterou jsme našli nedaleko osady, se podařilo otevřít a zajistit. Kopírují informace a budou je prohlížet."- řejne Striker a ukáže Zeronovi cestu dolů do hlavního střediska.

Tam byli Lucas, Thomas, Liam a Kate. Seskupeni u počítače prohlíželi data, která ukořistili z vraku lodě.
"Tohle může být zajímavé..."- říká Liam.
"A co to je?"- zeptá se Kate.
"Vypadá to.... Vítejte kapitáne... jako, že tenhle vrak je vlastně stíhač té lodě ze sektoru 06."- oznámí Liam a otočí se na kapitána.
"Opravdu si myslíte, že je to stíhač té lodě?"- zeptá se kapitán.
"No nasvětčuje tomu spousta vecí. Třeba letoví záznam a suprostorové spojení s tou lodí, které již teď nefunguje."
"Kapitán Zeron by vám chtěl nabídnout jejich hyperprostorový generátor. Dal by se namontovat na Utec?"
"No zkusit by se to mohlo, ale nic neslibuji."- řekne.
"Půjdu se na něj podívat. Lucasi můžete zatím pokračovat v prohlížení."- řekne a odejde smerem k Talus.

Ukáže se, že generátor se dal připojit k Utecu a tak na jeden byl namontován. Byl připraven zkušební let. Pouze jeden světelný rok a zpět. To aby mohl být v případě poruchy zachráněn druhým Utecem.
Když by totiš letěl dál Utec by v případě evakuace místo dvou hodin letěl dva dny. Musí totiš po třetině světelného roku se stalím zapnutým podsvětelnými motory jednu hodinu čekat než vychladne.

Zkušební let se povede a Utec se vrátí bez problémů zpět a přistane na Eteru. Jen co si motory odpočnou kapitán nařídí první misi. Utec má prozkoumat sluneční soustavu a ostatní planety, jestli na nich nen možný život, nebo jestli nejsou tvořeny nějakým prvkem, který by se dal těžit a použít na opravu lodí nebo na stavbu osady.
Utec se tedy po čtyřech hodinách čekání naloží potřebnými zásobani a s malou posádkou vyrazí na misi.
Na nejbližší planetě najde spoustu potřebných kovů. Navrhne vybudovat těžební stanici. Druhá planeta má hustou atmosféru ale podobně jako na Titanu nějvětšího měsíce Saturnu se na něm nacházejí jezera kapalného metanu. Další planeta měla stabylní atmosféru s obsahen vzduchu, tedy vhodná pro život.

Utec ještě prohledat pás planetek obíhající mezi první a druhou planetou. Tam našel jedno větší těleso, které bylo zhruba velikostně stejné jako Měsíc, ale mělo také stabilní atmosféru a bylo vhodné pro život......

USS Atlantis zatím opravila senzory a zmapovala blízkou hvězdu zjistili, že je to žlutý trpaslík starý přibližně tři a půl miliardy let.

Na planetě, kde se nalezli kovy, byla vybudována těžení stanice a druhý Utec byl určen na přepravu materiálu. Planeta byla pojmenována Tantalos.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 9. prosince 2014 v 7:14 | Reagovat

Zajímavá kapitola! Je vidět, že se kapitolu od kapitoly zlepšuješ! Jediné, co bych ti mohla vytýkat, je délka- schválně, kolik to má stránek ve Wordu (nebo v Open/Libre Office)?
Ale je to krásně přehledné, jen tak dál!

Je to docela napínavé, těším se na další kapitolu!

2 E.T. E.T. | 9. prosince 2014 v 17:07 | Reagovat

Díky moc. S tou délkou, já vím :)
A já to píšu přímo na stránkách ale asi to taky začnu dělat ve Wordu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama