Leden 2015

7.díl – Překvapivá odhalení I. část

31. ledna 2015 v 18:20 | E.T. |  StarWay

Tento klid však netrvá dlouho. Při prvním opuštění hyperprostoru z důvodu vychladnutí motoru vypadne podpora života. Nyní dýchají na rezervy…..

"Co se stalo!"- zavolá Kate když se všude zhasne.
"Vypadla nám podpora života. Jedeme na rezervy."- odpoví ji Ted.
"Tenhle panel funguje!"- zavolá Lucas.
Ted Foht k němu přijde a podívá se na obrazovku.
"Zřejmě zkratoval nějaký obvod."- vysvětlí jim Ted.
"A můžeme to opravit?"- řekne Kate.
"Ano ale budeme muset vypnout štíty, abychom měli dostatek energie."- Odpoví Ted a začne převádět energii.

Po pěti hodinách podpora života konečně naskočí. Všem se uleví, že už mohou letět na Eter. Loď vstoupí do hyperprostoru.

Tato porucha byla zažehnána. Ovšem na posádku Utecu čeká ještě něco horšího a jejich cesta nebude tak klidná jak si myslí…..


Utec, opustí hyperprostor, aby mohli motory znovu vychladnout. Nic se nevypne, což je dobré znamení. Ovšem během čekání na vychladnutí motoru senzory zaznamenají hyperprostorové okno z něhož vyletí ta samá neznámá loď, která předtím napadla USS Atlantis.

Loď zaujme pozici přesně před lodí. Posádka nemá štíty, protože je obětovala kvůli podpoře života.


"To snad ne! Teď nás zničí!"- zařve Kate.
"Ale proč nestřílí?"- zeptá se člen ochranky.
"To nevím ale..."- ovšem nedořekne.
"Volají nás."- řekne Lucas.

Spojení je navázáno a na obrazovce se objeví tvor. Vypadá jako nějaký ještěr.

"Já jsem Elek z Retosu!"- ozve se.
"Jsem kapitán Hyenajské říše! Vzdejte se nám a nezničíme vaši loď!"
"Nemůžeme se vzdát. Už bychom se nemuseli vrátit na Eter. Měli bychom se od nich dozvědět nějaké informace a nenápadně vyslat nouzový signál na Eter."- navrhne Lucas.

"Proč jste zaútočili na naši loď v systému 06?"- zeptá se Ted.
"Protože jsme dobyvatelé a cestujeme vesmírem, abychom kradli a ničili jiné civilizace. Vaše loď se nám připletla do cesty již v jiné galaxii. Tehdy jsme chtěli zničit jednu loď. Byla moc blízko našeho hvězdného portálu!"- řve na ně hyenajský kapitán.
"A teď zničíme i vás!"- řekne a ukončí přenos.

Hyenajský křižník nabije zbraně a Utec začne couvat. Loď vystřelí na Utec ale mine. V té chvíli se z hyperprostoru vynoří USS Atlantis a ihned zahájí palbu na Hyenajský křižník. Přitom ještě vyšle druhý Utec a atarské stíhače. Začne velká bitva…..

"USS Atlantis volá Utec!"- ozve se hlas kapitána Strikera.
"Ano pane. Jsme rádi, že vás vidíme."- odpoví Kate.
"Otevřely jsme vám hangár naloďte se, ať tu nejsme dlouho."- zavolá Thomas McKoy.

Utec se přibližuje k USS Atlantis. Je však pronásledován hyenajskými stíhači. Ty se poveden zničit pomocí Utecu a 12 atarským stíhačům. Utec zapadne do hangáru a postupně se k němu přidá i druhý Utec a dvacet tři stíhačů.

Na můstku:

"Už se nalodili a zavíráme hangárová vrata!"- ohlásí Thomas.
"Proveďte manévr Gama a vraťte nás do hyperprostoru."- zavelí kapitán Striker.

Loď se pustí do manévru Gama. Manévr Gama je ostrá otočka na místě s následným letem na pravou stranu. Manévr se povede a ještě než loď vstoupí do hyperprostoru podaří se ochromit hypermotory hyenajského křižníku, který je díky tomu nemůže sledovat.


Posádka Utecu se dopraví na ošetřovnu. Tam se podrobí prohlídce a rozejdou se do svých kajut. Ovšem s tím, že je na šestou hodinu naplánovaná porada. Ta by se už měla konat na Eteru.

6.díl - Opravy a výpravy

23. ledna 2015 v 19:14 | E.T. |  StarWay

Na planetě Tantalos, kde byla zřízena těžební stanice, se našel kov podobný tomu, který se přidává do trupu hvězdných lodí. Kov Alitium se začal těžit ve velkém, aby byl připraven na opravu trupu USS Atlantis.
Hyperpohon na Atlantis se pomalu opravoval a Utec, který měl hypermotor se připravoval na další misi nazvanou "Raketová střela".

Šlo o misi, která by měla najít další planetu, na které by se nacházel nějaký pozůstatek po cizí technologii. Pomoci k tomu měl kus zachráněné paměti záhadného letounu, který se našel kus od tábora.

Utec, již byl připravený a jeho posádku tvořili: Lucas Silver, Ted foht, Kate Horsmenová a tři členové ochranky. Když se všichni nalodili, zavřeli se dveře a Utec, odstartoval.
Zamířil k systému 15. Na ukazateli bylo: 12h 37 min. Tak dlouho tam Utec poletí.

Mezitím bylo na poradě rozhodnuto, že se začne se stavbou nové lodi. Měla by být schopná letu hyperprostorem a zastupovat USS Atlantis než bude opravena. Pro většinu systémů bylo nutno rozebrat několik atarských stíhačů. Loď měla mít přední část ve tvaru pětiúhelníku a zadní nástavbu s můstkem. Také měla být silně vyzbrojená. K tomu se použili některé staré kanony z USS Atlantis a Talus. Plus ty nově vyrobené.

Výsledkem by mělo být silné plavidlo pro vesmírný boj. Měla by mít také velký hangár v zadní části lodě. Jak pro Utec tak v budoucnu možná pro stíhače.

Mezitím v Utecu:

"Za chvíli budeme vystupovat z hyperprostoru."- oznámí Ted Foht.
Loď vystoupí z hyperprostoru a senzory detekují soustavu o dvou planetách. Loď se vydá k druhé planetě v pořadí od hvězdy, kde byl detekován život.

"Jsme na orbitě."- znovu oznámí Ted.
"Dobře. Ukázali senzory nějakou obranu?"- zeptá je Lucas.
"Ne. Pouze nějaké malé město a něco jako továrny."- řekne Ted.
"Přistaňte kousek za městem!"- rozkáže Lucas.

Utec se nenápadně snese a přistane za městem na rozlehlé louce. Posádka vystoupí a vydá se na nenápadný průzkum.

"To město je…"- říká Lucas když je přerušen mohutnou explozí.
Všichni se přilepí k nejbližšímu rohu.
"To byl velký výbuch!"- zakřičí člen ochranky.
"To ano. Měli bychom zjistit co to je?"- řekne Kate.

Pomalu se vydají směrem, odkud byl slyšen výbuch. To co uvidí, jim vyrazí dech. Na zemi jsou naskládány bomby, podobné atomovkám. Vždy jednu dají do zvláštní roury a poté ji odpálí. Výsledek je ohromné množství energie, kterou mohou uskladnit - to se dozvědí z odposlechu od dvou vedců.

"Jak tohle dělají? Zredukovat energii atomového výbuchu a vytvořit z ní elektřinu…. To není možné. Z toho by byl velmi účinný generátor."- řekne Ted.
"Měli bychom o tom zjistit více."- přidá se Lucas.

Proplíží se do jednoho z domů, zkopírují informace a ihned se vrátí do Utecu. Nastartují a vystoupají na orbitu planety, kde nechají pozorující satelit třídy X-64 a opustí soustavu.


Cestou si povídají o tom, co by tento objev znamenal pro celé lidstvo a těší se, až vše poví kapitánu Strikerovi na Eteru……

Úvodem

23. ledna 2015 v 19:02 | Shadow |  Info
Ahoj!
Mame tu novi rok a s nim bych chtel zahodit problemy minulého roku, moji neaktivitu a ignoranství...
Chtěl bych začít asi i úplně od znovu. A naprosto určite to tak udělám.
S pozdravem
Shodaw

Informace

11. ledna 2015 v 11:15 | E.T. |  Info
Ahoj lidi,

z důvodu že jsem ke konci minulého roku neměl čas psát, nevyšel za poslední měsíc ani jeden díl StarWay.

Chtěl bych se vám omluvit a doufám, že se v blízké době zase rozjedu.