6.díl - Opravy a výpravy

23. ledna 2015 v 19:14 | E.T. |  StarWay

Na planetě Tantalos, kde byla zřízena těžební stanice, se našel kov podobný tomu, který se přidává do trupu hvězdných lodí. Kov Alitium se začal těžit ve velkém, aby byl připraven na opravu trupu USS Atlantis.
Hyperpohon na Atlantis se pomalu opravoval a Utec, který měl hypermotor se připravoval na další misi nazvanou "Raketová střela".

Šlo o misi, která by měla najít další planetu, na které by se nacházel nějaký pozůstatek po cizí technologii. Pomoci k tomu měl kus zachráněné paměti záhadného letounu, který se našel kus od tábora.

Utec, již byl připravený a jeho posádku tvořili: Lucas Silver, Ted foht, Kate Horsmenová a tři členové ochranky. Když se všichni nalodili, zavřeli se dveře a Utec, odstartoval.
Zamířil k systému 15. Na ukazateli bylo: 12h 37 min. Tak dlouho tam Utec poletí.

Mezitím bylo na poradě rozhodnuto, že se začne se stavbou nové lodi. Měla by být schopná letu hyperprostorem a zastupovat USS Atlantis než bude opravena. Pro většinu systémů bylo nutno rozebrat několik atarských stíhačů. Loď měla mít přední část ve tvaru pětiúhelníku a zadní nástavbu s můstkem. Také měla být silně vyzbrojená. K tomu se použili některé staré kanony z USS Atlantis a Talus. Plus ty nově vyrobené.

Výsledkem by mělo být silné plavidlo pro vesmírný boj. Měla by mít také velký hangár v zadní části lodě. Jak pro Utec tak v budoucnu možná pro stíhače.

Mezitím v Utecu:

"Za chvíli budeme vystupovat z hyperprostoru."- oznámí Ted Foht.
Loď vystoupí z hyperprostoru a senzory detekují soustavu o dvou planetách. Loď se vydá k druhé planetě v pořadí od hvězdy, kde byl detekován život.

"Jsme na orbitě."- znovu oznámí Ted.
"Dobře. Ukázali senzory nějakou obranu?"- zeptá je Lucas.
"Ne. Pouze nějaké malé město a něco jako továrny."- řekne Ted.
"Přistaňte kousek za městem!"- rozkáže Lucas.

Utec se nenápadně snese a přistane za městem na rozlehlé louce. Posádka vystoupí a vydá se na nenápadný průzkum.

"To město je…"- říká Lucas když je přerušen mohutnou explozí.
Všichni se přilepí k nejbližšímu rohu.
"To byl velký výbuch!"- zakřičí člen ochranky.
"To ano. Měli bychom zjistit co to je?"- řekne Kate.

Pomalu se vydají směrem, odkud byl slyšen výbuch. To co uvidí, jim vyrazí dech. Na zemi jsou naskládány bomby, podobné atomovkám. Vždy jednu dají do zvláštní roury a poté ji odpálí. Výsledek je ohromné množství energie, kterou mohou uskladnit - to se dozvědí z odposlechu od dvou vedců.

"Jak tohle dělají? Zredukovat energii atomového výbuchu a vytvořit z ní elektřinu…. To není možné. Z toho by byl velmi účinný generátor."- řekne Ted.
"Měli bychom o tom zjistit více."- přidá se Lucas.

Proplíží se do jednoho z domů, zkopírují informace a ihned se vrátí do Utecu. Nastartují a vystoupají na orbitu planety, kde nechají pozorující satelit třídy X-64 a opustí soustavu.


Cestou si povídají o tom, co by tento objev znamenal pro celé lidstvo a těší se, až vše poví kapitánu Strikerovi na Eteru……
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 27. ledna 2015 v 13:24 | Reagovat

Velmi zajímavý díl. Takový vědecký. Možná mi tam osobně ještě něco chybělo, snad trošinku delší popis průzkumu té planety a možná i nějaký posun v ději, ale to není tvá chyba, spíše se mi to může zdát proto, že ty díly jsou velmi krátké a je tedy logicky jasné, že se toho do nich moc nevleze :)

Ale jinak, klobok dolů! Opravdu dobře píšeš přímé řeči, používáš hodně synonym slova "říct" a to je opravdu skvělé. Po pisálkovské stránce nemám co vytknout!

A mohla bych mít jeden technický dotaz? Jak je možné, že si obyvatelé té planety nevšimli přistávající kosmické lodě? Měla ta loď nějaké speciální štíty? Nebo je hodně maličká? Zajímalo by mě totiž, jak může být taková vesmírná loď nenápadná, obzvláště, když se snáší blízko města :)

Moc se těším na další kapitolu, opravdu mě zajímá, jak bude příběh pokračovat!

2 E.T. E.T. | 29. ledna 2015 v 14:55 | Reagovat

Moc díky a ohledně té lodi. Jedná se o Utec, podpůrné plavidlo krátkého doletu(bráno bez nainstalovaného hypermotoru) a kapacitou max.10 lidí. Takže to není až moc velká loď. A musí se vejít do hangáru USS Atlantis spolu s dalším Utecem.... A ta planeta nemá žádné orbitální satelity, které by ji detekovali. Ale to je už moc počkej si na další díl.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama